معاونت پرورشى وتربيت بدنى ناحیه یک قزوین

صفحه نخست | پست الكترونيك | آرشيو وبلاگ | RSS

همزمان با سراسر كشور سیزدهمین مانور زلزله و ایمنی در مدارس با شعار ارتقای فرهنگ ایمنی، بصورت نمادین در مدارسه راهنمایی شاهد قایم قزوین با حضور معاون استاندار و مسوولان استانی روز سه شنبه برگزار شد.

مدیركل آموزش و پرورش استان قزوین جناب آقای حبیبی در این مراسم گفتند: عقل و تدبیر حكم می كند پیش از وقوع خطر اقدامات پیشگیرانه در مواجه با آن انجام شود تا كمتر در معرض آسیب های مربوط به حادثه قرار گرفت.

ایشان  با اشاره به اینكه كشور ایران در نقطه زلزله خیزی قرار دارد، ادامه داد: قرار گرفتن در چنین موقعیتی ایجاب می كند آموزش های لازم را برای مقابله با این حادثه بخصوص در بین دانش آموزان انجام داد.

 و برگزاری چنین مانورهایی نیز در راستای این آموزش ها قرار می گیرد، این مانور با دو محور اساسی پناهگیری و خروج مناسب دانش آموزان در موقع زلزله برگزار می شود.

 در صورت وقوع حادثه ای غیر قابل پیش بینی در مدرسه به عنوان نهادی با جمعیت بالا عده زیادی قربانی حوادث آن می شوند، از این جهت آموزش دانش آموزان بسیار مهم بوده و دانش آموزان نیز باید توجه داشته باشند آموزش های خود را به خانواده ها انتقال دهند.

 مدیركل آموزش و پرورش استان قزوین در پایان با اشاره به اینكه استان قزوین از ابتدای سال تحصیلی ورود جدی در آموزش ایمنی در مقابل زلزله انجام داده است، یادآور شدند: در سال تحصیلی جدید آموزش و پرورش استان با مشاركت ستاد مدیریت بحران با آموزش 600 نفره مجریان این آموزش ها اعم از داخل و خارج از مدرسه، توسط خبرگان و متخصصان گام های خوبی در این زمینه برداشته است.

 در سیزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس كه در یكهزار و 500مدرسه استان قزوین برگزار شد دانش آموزان با بصدا در آمدن آژیر با پناهگیری در داخل كلاس ها و محوطه حیاط مدرسه آموخته های خود را تمرین كردند.

عملیات راپل، اطفاء حریق، آواربرداری و نجات مصدوم و عملیات تریاژ در انتقال مجروح توسط نیروهای اورژانس از تمرین هایی بود كه دانش آموزان با همكاری نیروهای آتش نشانی، هلال احمر و اورژانس انجام دادند.

ازهمکاری صمیمانه مدیریت مدرسه شاهد قائم  جناب آقای احمدی  وسایر همکاران وعوامل اجرائی مدرسه تشکّر وقدردانی می شود.

+ نوشته شده در ۹۰/۰۹/۰۹ ساعت 1:25 توسط معاونت پرورشی وتربیت بدنی ن1