معاونت پرورشى وتربيت بدنى ناحیه یک قزوین

صفحه نخست | پست الكترونيك | آرشيو وبلاگ | RSS

جشن تکلیف دانش آموزی ناحیه یک باهمکاری کارشناسی قرآن واقامه نماز این ناحیه واداره کل اوقاف وامور خیریه استان قزوین باشکوه هرچه تمامتر وباشرکت سرپرست ومسئولان ناحیه یک ومسئولان اداره کل ومسئولین استانی واولیای دانش آموزان طی سه روز متوالی به شرح ذیل برگزارشد:

مرحله اول جشن تکلیف شامل دانش آموزان دختر پایه سوم ابتدایی به تعداد۶۰۰نفرصبح وبعدازظهر روز دوشنبه درمحل حسینیه امامزاده حسین (ع)برگزارشد.مرحله دوم جشن تکلیف دانش آموزان شامل گروهی دیگر ازدانش آموزان پایه سوم ابتدایی به تعداد۶۰۰نفرصبح روزسه شنبه درمسجد بزرگ امام خمینی(ره)قزوین باشکوه خاصی برگزارگردید.درمرحله سوم این جشن ۲۰۰نفر ازدانش آموزان مدارس عشایری ناحیه یک

درمحل حسینیه امامزاده حسین(ع) شرکت کردند ودرآخرین مرحله این برنامه ۱۵۰۰نفرازدانش آموزان پسرسال سوم راهنمایی مدارس ناحیه یک درمسجد امام خمینی (ره)شرکت داشتندکه جلوه های زیبایی ازمعنویت وشکوه دراین مراسمات به نمایش درآمد.درکلیه این مراسمات سرود،نمایش،مسابقه وسخنرانی واهداء جوایز به اجرادرآمدتادانش آموزان خاطره خوبی ازرسیدن خود به سن تکلیف وعبودیت به یادگار داشته باشند.

+ نوشته شده در 90/01/25 ساعت 11:5 توسط معاونت پرورشی وتربیت بدنی ن1

در ارزیابی سالیانه عملکرد برنامه ها و فعالیت­های اقامه نماز و قرآن و عترت در سال تحصیلی89-88 توسط اداره کل آموزش و پرورش استان با یاری خداوند ناحیه یک رتبه ممتاز و اوّل استانی را به خود اختصاص داد.

+ نوشته شده در 89/06/02 ساعت 10:56 توسط معاونت پرورشی وتربیت بدنی ن1

مسابقات کشوری اقامه نماز و قرآن در ماههای تیر و مرداد سال جاری برگزار شد که  دانش آموزان قرآن این ناحیه در مرحله کشوری رتبه­های ذیل را کسب نمودند:

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

مقطع

آموزشگاه

رشته

رتبه کشوری

1

آقای سجاد قلیچ پور

متوسطه

شهید بابایی

قرائت قرآن

دوم

2

آقای ابوالفضل قورچی بیگی

متوسطه

علامه طباطبایی

تفسیر قرآن کریم

دوم

3

آقای مهدی جان احمدی

متوسطه

علامه جعفری

نهج­البلاغه

پنجم

4

خانم آی­تک صادق فامیان

متوسطه

ریحانه1

نهج­البلاغه

سوم

+ نوشته شده در 89/06/02 ساعت 10:54 توسط معاونت پرورشی وتربیت بدنی ن1

نمایشگاه قرآن ماه مبارک رمضان به مدت 10 روز از تاریخ 30/5/89 لغایت 10/6/89 در خانه فرهنگ امیرکبیر دایر می­باشد. از همکاران و سایر اقشار جامعه دعوت می گردد تا از غرفه آموزش و پرورش بازدید به عمل آورند.

+ نوشته شده در 89/06/02 ساعت 10:48 توسط معاونت پرورشی وتربیت بدنی ن1

همايش نماز ؛قرآن ؛ولايت روز سه شنبه ۲۴ آذر در بيرستان رسالت آموزش و پرورش ناحيه يك با حضور روسا ي كميته هاي نماز و قرآن مدارس ناحيه برگزار شد .

 آقاي سيد "جعفر شهابزاده" در همايش نماز، قرآن و ولايت با اشاره به ضرورت اقامه نماز در مدارس افزود: اصل نماز بر اين است که معلمان در کنار مربيان و عوامل اجرايي مدارس با اهميت دادن به نماز در اقامه آن مشارکت فعال داشته باشند.
وي با بيان اينکه انحراف و انزواي انديشه‌هاي اسلامي مسلمانان بويژه جوانان از برنامه‌هاي اساسي دشمنان است، افزود: بايد ترويج و آموزش نماز را ريشه‌اي انجام داد و براي اين کار بايد روي نسل جوان و نوجوان در مدارس و دانشگاه‌ها سرمايه‌گذاري کنيم.
آقاي شهاب زاده گفت: آموزش و پرورش بهترين محل براي اقامه نماز جماعت است زيرا با غافل شدن از اين امر و تهاجم فرهنگي دشمن اين جمعيت کثير از دست مي‌رود و فرهنگ ديني و معنوي جامعه در آينده با مشکلات جدي روبرو مي‌شود.
وي خاطرنشان ساخت: مسوولان فرهنگي بايد توجه بيشتري نسبت به برپايي فريضه نماز در مدارس داشته باشند تا به اين طريق در برابر تهاجم فرهنگي گسترده در بين جوانان ايجاد مصونيت ايجاد کنيم.
معاون پرورشي و تربيت بدني ناحيه يک سازمان آموزش و پرورش قزوين نيز در اين همايش گفت: برپايي نماز جماعت از زيباترين برنامه هاي پرورشي است که به لحاظ اهميت موضوع در مورد تنظيم رابطه نسل نوجوان با پروردگار است که برگزار کنندگان اين جريان مقدس، ناب و اصيل بايد برخي ظرافتها را در کار خود رعايت کنند.
آقاي "نقي سياهکالي مرادي " با بيان اينکه برگزاري نماز جماعت در مدارس بايد به عنوان يک فعاليت اصلي و جدي تلقي شود، افزود: چنانچه در ابتدا از مباني نظري متناسب براي دانش اموزان استفاده کنيم به نتايج لازم دست خواهيم يافت زيرا تحريم، جدال و تحميل نماز به آنها نتيجه اي نخواهد داشت.
وي افزود: گاهي آنچه مربيان به دانش آموزان مي گويند با مباني ذهن آنها فاصله دارد اما اگر حقيقت نماز و برکات متعدد آن را در عرصه زندگي فردي و اجتماعي براي دانش آموز روشن کنيم در اين زمينه موفق خواهيم شد.
معاون پرورشي و تربيت بدني آموزش و پرورش ناحيه يک سازمان آموزش و پرورش قزوين اظهار داشت: کسانيکه به عنوان عاملان نماز مدارس معرفي مي شوند بايد الگويي کامل براي دانش اموزان باشند.
مرادي با تاکيد برنقش موثر شوراهاي دانش اموزي در مدارس گفت: مشارکت امري پذيرفته شده در جامعه است زيرا هيچ مديري براي حل مشکلات خود نمي تواند از روش استبدادي استفاده کند.
اين همايش با حضور 350 نفر از روساي کميته نماز ، قرآن  شوراي دانش آموزي مدارس ناحيه يك  شدبرگزار شد

+ نوشته شده در 88/09/25 ساعت 10:52 توسط معاونت پرورشی وتربیت بدنی ن1

نماز ،همکلامی با خداست رکوعش بزرگی ،سجودش عشق بازی با معبود وقیامش عزت است وفرشتگان غبطه خوار این لحظه های نماز گزار وشیطان گریزان از آن است ،اما بدون نقشه چگونه می توان  به خانه یار  راه  یافت وبالاتر به درجه قاب قوسین  اوادنا رسید. این راه هموار وروشن نمی شود جز با نور قرآن وولایت .

نماز ،قرآن و ائمه معصومین (ع) در روز قیامت  همگی هم شافعندوهم شاکی .

به نظر شماچه کسانی جز شفاعت شوندگان  وچه کسانی جزء شکایت شوندگان این حبل المتین الهی هستند  بنده وشما بعنوان یک مدیر ، معلم ویا نیروی پرورشی درمحیط مدرسه  چگونه  بایددین خود را نسبت به آنان اداء کنیم تا در محضر انان  سر افراز باشیم نه سرافکنده ؟

شهادت جوادالائمه(ع) بر تمامی رهپویان امامت و  ولایت تسلیت باد

 

+ نوشته شده در 88/08/26 ساعت 21:18 توسط معاونت پرورشی وتربیت بدنی ن1

نماز ،همکلامی با خداست رکوعش بزرگی ،سجودش عشق بازی با معبود وقیامش عزت است وفرشتگان غبطه خوار این لحظه های نماز گزار وشیطان گریزان از آن است ،اما بدون نقشه چگونه می توان  به خانه یار  راه  یافت وبالاتر به درجه قاب قوسین  اوادنا رسید. این راه هموار وروشن نمی شود جز با نور قرآن وولایت .

نماز ،قرآن و ائمه معصومین (ع) در روز قیامت  همگی هم شافعندوهم شاکی .

به نظر شماچه کسانی جزء شفاعت شوندگان  وچه کسانی جزء شکایت شوندگان این حبل المتین الهی هستند  بنده وشما بعنوان یک مدیر ، معلم ویا نیروی پرورشی درمحیط مدرسه  چگونه  بایددین خود را نسبت به آنان اداء کنیم تا در محضر انان  سر افراز باشیم نه سرافکنده ؟

شهادت جوادالائمه(ع) بر تمامی رهپویان امامت و  ولایت تسلیت باد

 

+ نوشته شده در 88/08/26 ساعت 21:18 توسط معاونت پرورشی وتربیت بدنی ن1

        جلسه مدیران سه مقطع تحصیلی در خصوص فعالیت ها وبرنامه های  حوزه معاونت پرورشی وتربیت بدنی در سالن اجتماعات دبیرستان رسالت در روز چهارشنبه ۴/۶/۸۸ برگزار گردید در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید و سرود پرافتخار جمهوری اسلامی ایران ، حاج اقای تقوی مدیریت محترم اداره  ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان بر رعایت تقوای الهی تأکید و از مدیران محترم خواستند همه توان خود را برای خدمت به نظام تعلیم وتربیت به کار گیرند سپس معاونت محترم پرورشی و تربیت بدنی برادر مرادی به الزامات  تحقق اهداف  چشم انداز بیست ساله  اشاره نموده و  ایجاد امنیت پایدار ، فرهنگ سازی و تربیت نیروی متخصص و متعهد را از جمله این الزامات بیان داشتند و یکی از عوامل موثر بر تربیت را فضای مدرسه دانسته وبیان داشتند در بحث فرهنگ سازی عواملی چون امید به آینده ، اعتماد به نفس و تلاش و انضباط اجتماعی وجود دارد که ما موظفیم در تقویت این عوامل بر روی دانش آموزان تأکید کنیم و برای آینده ایران اسلامی جوانانی متعهد ومتخصص تربیت نماییم و البته باید به مراحل تحول در  دانش آموزان توجه داشت و با توجه به ظرفیت و توانایی آنان در هر دوره سنی عمل نمود در ادامه ایشان به تهدیدات دشمن اشاره نموده و فرمودند در گذشته تهدید دشمن سخت بود و در تهدید سخت ابزار دشمن فیزیکی است و در دوره ای هم تهدید نیم سخت بود اما امروز تهدید دشمن تهدید نرم است در واقع ابزار مشخص نیست ،  دشمن مشخص نیست و اثر این تهدید بسیار ماندگار است و باید کاملاً مراقب بود ایشان در پایان از مدیران خواست با داشتن برنامه از اتلاف وقت جلوگیری نموده و عواملی که سبب اتلاف وقت می شوند را این گونه برشمردند : نداشتن برنامه ، روز مرگی ، بی نظمی ، عجله ، بی خیالی ،پرحرفی ، عدم تفویض اختیار و ...     در پایان برای همه همکاران آرزوی توفیق و سعادت نمودند .

       در ادامه کارشناسان محترم حوزه پرورشی و تربیت بدنی به جایگاه رفته و هرکدام مباحث و برنامه ها وانتظارات  مربوط به حوزه تخصصی خود را مطرح نمودند .

      در ضمن در این مراسم حاج آقای زمانی معاونت محترم پرورشی و تربیت بدنی سازمان نیز حضور پیدا نموده و ضمن تبریک ماه پرخیر و برکت رمضان دقایقی را درخصوص اهمیت تربیت نوجوانان وجوانان و مولفه هایی چون دانش آموز ، همکاران و اولیای گرامی وهمچنین برنامه ها که در این خصوص اهمیت فراوان دارند به ایراد سخن پرداختند و تأکید داشتند که هدف تمام مسئولین از صف تا ستاد یکی میباشد وباید در اجرای برنامه ها نیز هماهنگ بود .

در پایان به قید قرعه به ۱۲  نفر از مدیران مدارس جوایزی اهدا گردید .  

+ نوشته شده در 88/06/05 ساعت 10:32 توسط معاونت پرورشی وتربیت بدنی ن1

        در همایشی که در مورخه 9/4/88 در محل سالن اجتماعات رسالت  با  حضور مسئولین آموزش پرورش استان وناحیه یک قزوین  و جمع کثیری از فرهنگیان اجرا شد ،پس از تلاوت قرآن و سرود پر افتخار جمهوري اسلامي ايران ،آقای مرادی معاونت پرورشی و تربیت بدنی ناحیه یک ضمن تبریک ماه مبارک رجب ، به فضا ئل این ماه مبارک اشاره کرده وبیان داشتند که ماه های رجب وشعبان فرصت  تهذیب وآماده سازی برای ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان است که  باید بهترین استفاده را از این ایام برد. در ادامه ایشان به بحث انتخابات پر شور و بی همتای دهمین دوره ریاست جمهوری پرداخته و ضمن تبریک این پیروزی بزرگ به محضر مقام معظم رهبری وملت آگاه و با شعور ایران و آرزوی موفقیت برای رئیس جمهوری مکتبی آقای دکتر محمود احمدی نژاد، مداخله کشورهای غربی بویژه آمریکاه وانگلیس را محکوم نموده و گفتند کسانی  که تا دیروز بمپ شيمیایی بر سر مردم مظلوم ریخته و هواپیمای مسافربری ایران را با مسافرانش سا قط می کردند امروز دم از دلسوزی  برای ملت بزرگ ایران می زنند ایشان این گونه اعمال و گفتار دو لت مردان غربی را عملی گستاخانه و شرم آور  معرفی کردند. در ادامه آقای زمانی معاونت پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش پرورش به عنوان سخنران جلسه با  اشاره به اهمیت ماه های مبارک رجب ، شعبان  ورمضان در محضر خداوند متعال وارزش عبادت و خودسازی دراین ماه ها  پرداختند و همکاران  رابه به استفاده کامل از این فر صتها توصیه نمودند  ایشان ضمن تبریک پیروزی ملت ایران در انتخابات اخیر به تلاش های صادقانه رئیس جمهور محترم پرداخته و ضمن تجلیل  از فدا کاری های ایشان ، فرا خوان پرسش مهر وسوالات مطرح شده را تد بیری از طرف ایشان برای ولایت پذیری و اطاعت از  رهبر معظم انقلاب قلمداد نمودند . وهمکارانی را که در این فراخوان شرکت نموده اند به عنوان همکاران آگاه وشایسته تقدیر معرفی نمودند . در ادامه ایشان به مباحث درسهایی از قرآن  و طرح آموزش علمی نماز اشاره کرده و گفتند که باید بیشتر از قبل و هر زمان دیگر  به مفاهیم قرآن توجه کرد و معارف آن را به صورت عملی در جامعه و زندگی شخصی به  بروز ظهوررساند .  لازم به ذکر است در این همایش از تعداد 266 نفر از همکاران و فر هنگیان منتخب فراخوان پرسش مهر 9 ریاست جمهوری (برگزیدگان  منطقه ای )طرح آموزش علمی نماز (ویژه مدارس ابتدایی) مسابقه کتابخوانی  آثار شهید مطهری ( کتاب فطرت )مسابقه بیانات مقام معظم رهبری در هنگام تحویل سال در شهر مقدس مشهد (اصلاح الگوی مصرف )مسابقه از بیانات آیت الله جواد آملی با  موضوع تربیت و برگزیدگان کشوری مقاله نویسی درسهای از قرآن و مروجین ومدیران برتر د رسهای از قرآن با  اهداء لوح تقدیر و جوائزتجلیل به عمل آمد  شد.

+ نوشته شده در 88/04/10 ساعت 8:23 توسط معاونت پرورشی وتربیت بدنی ن1